Тут ти знайдеш найкращі університети Польщі

Перелік кращих ВНЗ Польщі

Показати ще

Зручний пошук польського університету чи програми навчання

Як користуватись нашим пошуком? Якщо тебе цікавить конкретний університет, то в полі пошуку введи назву цього університету. Наприклад, "Лодзький Університет". В результаті пошуку отримаєш посилання на профіль університету на нашому сайті. Якщо ж хочеш знайти напрямок навчання, то введи його назву, наприклад, "логістика". В результаті отримаєш перелік всіх університетів, які пропонують цю програму навчання.

Університети Польщі: якісна освіта у Європі

Державні та приватні університети Польщі відкриті для випускників українських шкіл. А світ, в свою чергу, відкритий для тих, хто отримав тут диплом. Вузи Польщі — це професійні викладачі, сучасна матеріальна база, практичне навчання і європейські стандарти життя. У каталозі університетів Польщі майже 400 найменувань. Вузи відрізняються між собою місцезнаходженням, формою власності та ключовими напрямками навчання. Зробити правильний вибір вузу у Польщі є завданням з зірочкою, навіть коли випускник чітко усвідомлює, ким хоче стати у майбутньому. Ми розповімо на що звернути увагу і чому вступ до польських університетів здатен докорінно змінити життя у кращу сторону.

Державні та приватні університети Польщі: переваги для українців

Приблизно третина польських університетів мають державну форму власності. Привабливість державних університетів Польщі для українців полягає у можливості навчатись тут безкоштовно. Щоправда, це стосується лише власників карти поляка або виду на проживання у ЄС (карти сталого побиту). Зауважимо, що навіть у такому разі, вступ відбувається на рівних правах з громадянами Польщі: наявність карти поляка не означає гарантованого зарахування на безкоштовне навчання.

Приватні університети Польщі — хороша альтернатива державним. Навчання для українців у Польщі тут коштує дешевше порівняно з державними вузами. Висока конкуренція змушує приватні університети Польщі вдосконалювати матеріальну базу, застосовувати найновітніші технології, забезпечувати абітурієнтів житлом, навіть якщо власного гуртожитку у них немає.

Що ще необхідно знати:
І державні і приватні вузи Польщі проходять акредитацію на надання освітніх послуг. Дипломи університетів обидвох форм власності є рівноправними.
Приватні університети Польщі є більш гнучкими до навчальних потреб студентів: тут легше перевестись на іншу спеціальність та поєднувати роботу з навчанням.
Польські абітурієнти часто надають перевагу приватним університетам, бо тутешні програми добре адаптовані до вимог працедавців. В основі викладацького складу державних університетів - науковці, тоді як приватні вузи Польщі активно залучають фахівців-практиків.
Чим престижнішим є університет - тим вищі вимоги до абітурієнтів. Приватних польських вузів це стосується так само, як і державних. Під час навчання розслабитись не вдасться. Відрахування за неуспішність практикується у всіх ВНЗ, незалежно від форми власності.
Списки студентів у державних університетах Польщі формуються вже у липні, тоді як приватні продовжують набір до 1 вересня. Якщо з певних причин вступити до державного ВНЗ не вдалось, то ще є час подати документи до приватного університету.
Зазвичай польські приватні університети не мають власних гуртожитків, лише в окремих випадках, а державні мають, проте місце тут не є гарантованим, адже кількість місць дуже обмежена. Студенти приватних університетів орендують приватні гуртожитки або квартири.

Види вищих навчальних закладів у Польщі

У назвах вузів Польщі зустрічаються слова "університет", "академія", "політехніка". Різниця полягає у наявності права надавати ступінь доктора наук (PhD) та в обсягу повноважень щодо присвоєння цього ступеню.

Так, професійні вищі навчальні заклади Польщі не мають права присвоювати PhD. У їх назві зазвичай присутні слова "вища школа" (наприклад, Вища Школа Агробізнесу в Ломжі, Вища Школа Торгівлі у Кракові). Академічні вищі навчальні заклади — мають таке право, та залежно від кількості спеціальностей поділяються на:
 • 1
  Академія
  Мінімум за 2 спеціальностями (наприклад, Краківська Академія ім. А.Ф. Моджевського, Польсько-Японська Академія Комп'ютерних Технологій).
 • 2
  Політехніка
  Мінімум за 6 спеціальностями, з них 4 - з технічних наук (наприклад, Люблінська Політехніка, Вроцлавська Політехніка).
 • 3
  Технічний університет
  Мінімум за 10 спеціальностями, з них 6 - з технічних наук (наприклад, Західнопоморський Технічний Університет).
 • 4
  Профільний університет
  Мінімум за 6 спеціальностями, 4 з яких відповідають профілю університету (наприклад, Краківський Економічний Університет, Вроцлавський Природничий Університет).
 • 5
  Університет
  Мінімум за 10 спеціальностями (наприклад, Варшавський Університет, Ягеллонський Університет).
 • 6
  Колегіум
  Відділення (філія) університету, яке готує тільки бакалаврів. Також колегіумом називають відділення університету з іншим профілем (як от Медичний Колегіум Ягеллонського Університету).

Державні університети та ВНЗ Польщі

ПОКАЗАТИ ЩЕ

Приватні університети та ВНЗ Польщі

ПОКАЗАТИ ЩЕ

ВНЗ Польщі по містах

Як вибрати польський університет?

 • 1
  Рейтинг
  Рейтинги є загальні, окремі по приватних та державних університетах Польщі, окремі по кожному профілю. Найпопулярніший рейтинг щороку формується польським фондом Perspektywy. Серед корисних міжнародних рейтингів - QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings.
 • 2
  Форма власності
  Державні університети Польщі мають багатолітню історію, традиції, напрацьовану інфраструктуру. Приватні університети пропонують привабливу вартість навчання, застосовують новітні технології, є гнучкими до впровадження змін. Дипломи державних та приватних університетів Польщі є рівноправними.
 • 3
  Вартість навчання
  Вартість навчання у державних вузах Польщі для українців становить орієнтовно від 1000 євро в рік. У приватних університетах - дешевше. Ціна суттєво залежить від спеціальності: природничі та гуманітарні науки обійдуться дешевше порівняно з медичними спеціальностями і т.д.
 • 4
  Мова навчання
  Стандартна мова викладання в університетах Польщі - польська. Разом з тим, багато вузів пропонують студентам ще й навчання англійською мовою. Наявність англомовних програм має особливе значення, коли по завершенню навчання планується кар'єра у країнах Європейського Союзу.
 • 5
  Практики і обмінні програми
  Університети Польщі пропонують отримати під час навчання безцінний досвід закордонних практик або обмінних програм. Набір пропозицій у кожного ВНЗ різний. Цікавими є програми подвійного диплому: можна обрати спільну програму двох університетів з різних країн і по завершенню навчання отримати 2 дипломи.
 • 6
  Рейтинг програми навчання
  Загальний рейтинг ВНЗ має значення, однак рейтинг програми - не менш важливий. Часом буває, що програма навчання за обраною спеціальністю є потужнішою у менш рейтинговому університеті. Ранжування програм за критеріями престижу, долі випускників, наукової ефективності і т.д. щороку здійснює фонд Perspektywy.

Переваги навчання в університетах Польщі

 • Доступна вартість навчання
  Вартість навчання в університетах Польщі є доступною для українців. Крім того, є можливість отримати стипендію на покриття навчальних витрат або ще й витрат на проживання.
 • Робота під час навчання
  Польські студенти часто працюють уже починаючи з першого курсу. Державні та приватні університети Польщі йдуть назустріч таким студентам, надаючи можливість дистанційного або змішаного навчання.
 • Програми подвійного диплому
  Більшість університетів приймають участь у міжнародних обмінних програмах. Частина вузів пішла ще далі і пропонує студентам спільні міжуніверситетські навчальні програми та подвійний диплом.
 • Територіальна близькість
  Транспортне сполучення між Україною та Польщею досить зручне, а відстань - невелика. Дитина залишається недалеко від батьків і здобуває якісну освіту у Європі. Це робить Польщу оптимальним вибором у плані навчання за кордоном.
 • Сучасні програми та потужна матеріальна база
  Державні та приватні університети Польщі дбають про матеріальне забезпечення. Часто сучасне обладнання надають самі роботодавці, щоб по завершенню навчання отримати адаптованих до ринку випускників-практиків.
 • Європейський диплом
  Диплом польського ВНЗ визнають усі країни Європейського Союзу та багато інших держав З цим документом можна спокійно працювати за кордоном. Додаткової ратифікації не потрібно.
Університети Польщі відкривають для українців світ можливостей. Діти використовують найновішу матеріальну базу і по завершенню навчання готові працювати за спеціальністю. Студенти вчаться жити в європейському середовищі, вони вмотивовані на успішне майбутнє і розглядають освіту як інструмент для його досягнення. А що найголовніше — і справді досягають задуманого.

Найпопулярніші питання про вступ та навчання університетах Польщі

Згідно статистики польського профільного міністерства найпопулярнішими напрямками навчання є інформатика, психологія, управління, медицина, право, економіка, англійська філологія, фінанси і бухгалтерський облік, будівництво та сестринська справа. Серед студентів StudyHelp користуються популярністю також туризм та відпочинок, косметологія, напрямки навчання англійською мовою.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk