Перелік кращих ВНЗ Кракова

Показати ще

Університети Кракова

Краків — місто з «королівським присмаком» і унікальним шармом. Тут трепетно бережуть славну минувшину та унікальну культурну спадщину, а також відкривають звабливі кар'єрні перспективи.

Без сумніву, маємо справу із «студентською Меккою» Польщі. Адже щорічно сюди вступає більше як 10 частина абітурієнтів всієї держави, 1/5 краків'ян — студенти (в тому числі, громадяни з 40 країн світу). Зважаючи на такі обставини, муніципалітет вирішив органічно вписати цю соціальну групу в життя міста й створив для них ряд переваг (знижки на відвідування культурних заходів, кав'ярень, історичних пам'яток, корегування руху громадського транспорту тощо).

Бути студентом у Кракові так само звично, як і добре плавати, народившись біля моря. Коли прогулюєшся бічними вуличками Старого міста, здається, що тут мешкає винятково молодь з аудиторій краківських університетів. Такі ж враження — у місцевих кафешках, парках і відпочинкових зонах на березі Вісли.
Герб Кракова — агенція StudyHelp

Топові університети — тут!

Розпочнемо з абсолютного лідера (за версією загальнонаціонального рейтингу Perspektywy 2020) серед усіх державних університетів Польщі — Ягеллонського Університету. Навряд чи цей виш потребує додаткової презентації. Один з найстаріших у Європі, він впевнено б'є рекорди по успішності своїх випускників. Цьогоріч, поляки визнали його найтоповішим і, очевидно, не дарма. Близько 50 тис. студентів, 540 професорів, 730 наукових співробітників, 3.5 тисяч адміністративних працівників, найбільша та найстаріше бібліотека з унікальними виданнями, сучасні корпуси, оформлені, згідно останніх європейських тенденцій та вимог (найновіші — облаштовані усім необхідним для людей з особливими потребами) — дійсно вражають.

Для прихильників освоєння медичних галузей теж є чудові новини. Collegium Medicum Ягеллонського Університету показав блискучі результати у рейтингових списках сайту Perspektywy. Дев'ять з десяти напрямків навчання (серед них: лікарська справа, стоматологія, косметологія, фармація та ін.) отримали максимальну кількість пунктів з усіх можливих. Тим самим, зробили CM UJ беззаперечним лідером у сфері здобуття медичної освіти в Польщі.

Серед решти престижних університетів Кракова — Гірничо-Металургійна Академія ім. С. Сташица. Вона займає четверте місце у внутрішньодержавному рейтингу та друге — по якості освіти у сфері IT. Тішить також статистика працевлаштування студентів — 70-80 % отримує роботу під час навчання. Висновок очевидний: їхній випускник на ринку праці — фігура конкурентна.

Не менш популярними, особливо серед українських абітурієнтів, є Краківська Політехніка ім. Т. Костюшко та Краківський Економічний Університет. Випускники першого належать до найвище оплачуваних співробітників технічних галузей, а другий може похизуватися успішними економістами та управлінцями в Польщі й поза її межами.

З-поміж численних ВНЗ Кракова, варто виділити й профільні виші. Так, Сільськогосподарський Університет ім. Х. Колонтая займає третю позицію у підготовці фахівців агросегменту, а Педагогічний Університет ім. Комісії Національної Освіти отримує «бронзу» у сфері, актуальної нині, соціальної педагогіки. Академія Фізичного Виховання ім. Б. Чеха продовжує виховувати олімпійських медалістів і поповнювати тренерські ряди талановитими спортсменами, а приватний університет Академія ім. А. Ф. Моджевського — приваблювати іноземних студентів креативними англомовними спеціальностями.

Державні університети Кракова

Приватні університети Кракова

На фото зала Головного Корпусу Ягеллонського Університету у Кракові (aula główna Collegium Novum).

Саме тут проходять найбільші урочистості університету.

Можливості та перспективи випускників краківських університетів

Зважаючи на щорічний потік туристів та наявність перспективних платформ для запуску інноваційних проектів, Краковом цікавиться сучасний європейський бізнес. Саме тому, тут розгорнули свою діяльність такі гіганти з мільйонними оборотами, як Tesco (Polska), BP Europa SE, Grupa Azoty SA GK та інші. Місцеві університети співпрацюють з представниками фірм Motorola, Google, IBM, Microsoft, Deloitte. Низка відомих світових брендів заходить на прилавки міста разом з власними бутиками та салонами, створюючи тисячі робочих місць.

З огляду на те, що туристи дуже люблять Краків, його включають майже у всі тури Європою, а зірки світового масштабу обирають це місто для проведення своїх концертів. Очевидно, що професіонали зі сфери туризму, готельно-ресторанного бізнесу й організації дозвілля не залишаться тут без роботи.

Вартості навчання та підзаробіток студентів

Вартість навчання в державних університетах та приватних ВНЗ Кракова варіюється від 700 євро/рік і вище. Середня ціна: 1000 — 1500 євро/рік. Проживання у гуртожитках — від 500 злотих/місяць. Навчаючись на стаціонарі, студент може працювати. Його заробіток буде складати приблизно половину середньостатистичного — від 1000 до 3000 злотих/місяць (середня заробітна плата у Кракові — 5900 злотих/місяць).

Краків не залишить байдужими навіть найвибагливіших із нас. Адже для когось, він — уособлення королівської розкоші, комусь — вигідний плацдарм для стартапу, а дехто обожнює ці вулички, бо там «живе спокій» його душі. Якби там не було, він вартий того, щоб спробувати.

Можливо, це саме Твій трамплін до мрії?

Найпопулярніші питання про університети в Кракові

Найнижча вартість навчання в Краківському Педагогічному Університеті (в середньому 1000 євро на рік) та на деяких програмах Ягеллонського Університету (наприклад, польсько-українські студії, де вартість близько 900 євро на рік). Середня вартість навчання в краківських університетах складає 1200-1500 євро на рік.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk