Навчання в польських ліцеях, технікумах та коледжах

Показати ще

Навчання в ліцеях та технікумах Польщі відкриває світ можливостей

Розпочати навчання в польських технікумах та ліцеях можна після 9 класу української школи. Навчання триває 4-5 років залежно від типу обраного закладу. Державні польські ліцеї та технікуми пропонують українцям безкоштовне навчання. Можна вибрати приватну школу, в такому разі навчання буде платним. По отриманню свідоцтва про загальну середню освіту українським учням доступні такі заклади середньої освіти у Польщі: ліцеї, технікуми та професійні школи.
Польські ліцеї для українців
Навчання у польських ліцеях триває 4 роки. Фактично це аналог українських 10-11 класів, які готують учнів до здачі випускних іспитів. Серед загальноосвітніх предметів є один-два профільних, зазвичай посилено вивчається іноземна мова. Професію польські ліцеї не дають, однак для українців варіант навчання тут є привабливим з точки зору спрощеного вступу до університетів (діти адаптуються до середовища і закріплюють знання польської мови).
Польські технікуми для українців
Польські технікуми не просто готують до вступу в університети, вони ще й дають професію. Навчання тут триває 5 років, у програму входять загальноосвітні та професійні предмети. По завершенню технікумів Польщі можна розпочинати кар'єру в будь-якій країні Європейського Союзу або здати іспити на отримання атестата зрілості і продовжити навчання у ВНЗ.
Польські професійні школи для українців
Навчання у польських професійних школах І ступеня триває 3 роки, передбачає лише професійні предмети і практичні заняття. По завершенню такої школи є 2 варіанти: працювати або продовжити навчання у професійній школі ІІ ступеня. Вступати до університету після професійної школи І ступеня - не можна. Зате можна це зробити по завершенню професійної школи ІІ ступеня. Навчання тут триває 2 роки, передбачає вивчення професійних предметів та підготовку до здачі іспитів на отримання атестата зрілості.
На що звернути увагу при виборі технікумів та ліцеїв Польщі
 • 1
  Мета навчання
  Якщо метою навчання є суто адаптація до польськомовного середовища та підготовка до вступу в університет, то можна подавати документи в польські ліцеї. Якщо є бажання помимо вступу до вузів отримати ще й професію - варто обирати польські технікуми з вподобаним профілем навчання.
 • 2
  Рейтинг
  Найпопулярніший рейтинг ліцеїв і технікумів Польщі щороку формує фонд Perspektywy. Методологія передбачає застосування таких критеріїв як кількість перемог на олімпіадах, відсоток успішних здач матурального іспиту з загальноосвітніх, профільних та додаткових предметів.
 • 3
  Форма власності
  Державні польські технікуми та ліцеї пропонують безкоштовне навчання для українців. При цьому за гуртожиток, харчування, медичне страхування доведеться сплатити певну суму коштів. Також можна вибрати приватний технікум або ліцей у Польщі з платним навчанням.
 • 4
  Розміщення
  Обираючи вступ у польські технікуми та ліцеї, варто оцінити транспортне сполучення з містом, у якому знаходиться навчальний заклад. Випускники 9 класу - ще зовсім діти. Навряд чи вони мандруватимуть самостійно, але краще все ж обрати варіант з мінімальною кількістю пересадок.

Умови вступу у польські технікуми та ліцеї

 • Свідоцтво про освіту
  Кандидату потрібно мати атестат про загальну середню освіту.
 • Польська мова
  Знати польську мову на рівні В1 (і мати відповідний сертифікат).
 • Вік учня
  Бути у віці до 18 років, а у деяких випадках навіть до 17.

Все решта - формальності, з якими ми допоможемо.

Проживання та харчування

Зазвичай польські коледжі забезпечують немісцевих учнів гуртожитками (інтернати, бурси). Законодавством країни передбачено ряд вимог до житла неповнолітніх, а тому усі гуртожитки комфортні та забезпечені прикріпленими вихователями-опікунами. При гуртожитках є їдальні зі збалансованим триразовим харчуванням. Інша справа, що не завжди вистачає місць і турбота про пошук житла лягає на плечі учня (в особі опікуна, батьків тощо). Ми допоможемо розібратись з усіма нюансами та підібрати житло.

Польські ліцеї та технікуми - це хороший вибір перспективних професій, міжнародні обміни, практики, посилене вивчення англійської мови та гармонійне, ненав'язливе засвоєння мови польської. Вступ до польських коледжів у подальшому спрощує вступ до університету. А ще це безцінний досвід життя у європейському середовищі. Залишай заявку і дізнайся більше про те, як стати учнем польської школи.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk