Університети та ВНЗ Гданська

Найбільші та найкращі ВНЗ Гданська

Університети Гданська — якісна вища освіта в поєднанні з унікальним кліматом Балтики

Герб Гданська — агенція StudyHelp
Гданськ — столиця Поморського воєводства Польщі, розташований на березі Балтійського моря. Гданськ є одним із найбільших міст Польщі. Разом із супутниками Гдинею і Сопотом утворює Труймясто (пол. Trójmiasto) — міську агломерацію з населенням в понад мільйон жителів. У 2020 "The Financial Times" включив Труймясто до п’ятірки європейських міст з найкращими умовами розвитку. Гданськ завжди тримав руку на експортному пульсі країни й, відповідно, першим зустрічав імпортні новинки, включно з найсучаснішими течіями світової культури, науки та освіти.

Короткий опис топових гданських університетів

Гданськ не лише важливий промисловий, а й вагомий освітній осередок Польщі. Тут функціонує 15 вищих навчальних закладів — 6 державних та 9 приватних. Державні університети Гданська вважаються одними із найпрестижніших вишів країни, саме тому приваблюють багато польських та іноземних абітурієнтів.

Найбільшим класичним вишем міста є Гданський Університет. Щороку ВУЗ потрапляє до першої десятки найпрестижніших університетів країни за даними авторитетного освітнього рейтингу Perspektywy. В Гданському Університеті навчаються понад 25 тисяч студентів. Виш має надзвичайно високий рівень викладання за напрямками біологія, біотехнологія, хімія, океанографія, квантова фізика, педагогіка, психологія, право, економічні науки.

Гданська Політехніка у 2021 році вкотре поспіль стала найпопулярнішим вузом країни за даними Міністерства Освіти та Науки Польщі. В середньому 8 абітурієнтів аплікували на одне місце у 2021 — найвищий показник в порівнянні з іншими ВНЗ країни. Такий попит серед абітурієнтів пояснюється тим, що університет має надзвичайно потужну наукову і технічну бази. ВНЗ постійно знаходиться на чільних місцях популярних польських рейтингів за кількістю успішних випускників, високими показниками подальшого працевлаштування та рівня заробітних плат.

Гданський Медичний Університет (GUMed) — один з найкращих медичних університетів Польщі. У 2021 Гданськиий Медичний Університет посів друге місце у рейтингу Perspektywy за якістю викладання лікарської справи. Також, GUMed — єдиний медичний університет, який за оцінкою Міністерства Освіти та Науки Польщі увійшов до десятки провідних дослідницьких вишів країни.

У Гданську знаходиться найкращий у Поморському регіоні спортивний університет — Академія Фізичного Виховання і Спорту ім. Єнджея Шнядецкєго (AWF). Також тут функціонують два потужні мистецькі виші — Академія Образотворчих Мистецтв та Музична академія ім. Станіслава Монюшка.

Серед приватних університетів міста популярністю користуються Польсько-Японська Академія Комп’ютерних Технологій (PJATK) та Вища Банківська Школа (WSB Gdańsk). PJATK пропонує одні з найкращих у Гданську навчальних програм за напрямками інформатика та комп’ютерна графіка. Вища Банківська Школа має широку пропозицію актуальних спеціальностей: менеджмент, логістика, туризм, вивчення іноземних мов, тощо.

Державні ВНЗ Гданська

Приватні ВНЗ Гданська

На відео новенький корпус Факультету Біотехнології Гданського Медичного Університету та Гданського Університету. Програма гданських вузів із біотехнології є кращою в Польщі серед подібних і викладається спільно двома університетами.

Студентські можливості

Попри дещо вищу вартість навчання та проживання, студентство у Гданську має свої вагомі переваги. Чи не кожен гданський ВНЗ намагається відкрити перед своїми студентами більше можливостей, накшталт академічних або приватних стипендій, міжнародних обмінних програм, перспективних освітніх проектів, тощо.

Труймясто швидкими темпами розвиває свою промисловість, зокрема, хімічну, нафтохімічну та харчову галузі. В ногу з часом йдуть ІТ та логістика у Гданську. Саме тому, під час навчання студенти можуть практикуватись у провідних компаніях та підприємствах відповідних галузей. Окрім того, агломерація Гданськ, Гдиня, Сопот — це велика кількість місць для подальшого працевлаштування у різноманітних сферах.

Значною перевагою для студентів є й туристичний потенціал регіону. Мальовничі берегові лінії та особлива архітектура Гданська приваблюють відвідувачів у будь-яку пору року. Для студентів — це чудова можливість знайти тимчасову роботу, яку легко поєднувати з навчанням.

Не менш важливим є й те, що життя в Гданську приносить особливу насолоду. Тут можна усамітнитись на березі моря, або ж зануритись в бурхливий ритм на ярмарках, концертах і фестивалях. Місто має величезну кількість історичних та архітектурних пам'яток, музеї, оперний театр та філармонію, тож можна спланувати різноманітні варіанти дозвілля. Щоденний комфорт забезпечує чудова транспортна система, велика кількість торгових центрів та розвинена сфера послуг.

Скільки коштує проживання та навчання у Гданську?

Зважаючи на економічний потенціал міста, вартість навчання та проживання тут дещо вищі від середнього цінника в Польщі. Навчання в державних університетах вартує близько 2000 євро. Цінова політика приватних університетів стартує від 1000 євро за рік. Навчання англійською мовою коштуватиме дорожче, проте такий диплом відкриває перед випускником більше можливостей.

Студенти державних університетів, зазвичай, проживають у гуртожитках вузів. Середня місячна вартість проживання 500-600 злотих. Приватні виші не мають власних гуртожитків, тож студентам необхідно орендувати житло, відповідно, проживання коштуватиме більше і стартуватиме від 800 злотих в місяць.

Найпопулярніші питання про вступ та навчання в університетах Гданська

Найнижча вартість навчання в приватних університетах і починається від 1000 євро в рік, наприклад, в Університеті Банківської Справи. Навчання в державних коштує трохи більше. Наприклад, в Гданському Університеті починається від 1500 євро на рік, а у Гданській Політехніці близько 2000 євро на рік.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk