Сілезький Державний Університет

Сілезький Університет у Катовіцах — передова освіта на терені Польщі

Сілезька Університет лого — агенція StudyHelp
Сілезький Університет у Катовіцах — державний вищий навчальний заклад, який є одним із найбільших у всій країні, а тому має шалений попит серед студентів із різних куточків Польщі та є обʼєктом вибору багатьох іноземців. Виш спеціалізується на багатьох напрямках, що стосуються як математичних, так і філологічних та гуманітарних наук, популярними також є творчі спеціальності, особливо пов'язані із теле- та кіноіндустрією.

ВНЗ був заснований у 1968 році, коли тодішня влада прийняла рішення про об'єднання Державної Вищої Педагогічної Школи з відділенням Ягеллонського Університету, що діяло в Катовіце. За період своєї роботи заклад дав освіту близько 145 000 випускників, з-поміж котрих є і відомі особистості, наприклад, міністр Єжи Конєчни та політик Войцех Круль. Сьогодні студентами є 26 000 осіб, а викладацький склад налічує 2000 науковців.

Що може обрати абітурієнт?

Абітурієнтами вишу є не лише випускники шкіл та ліцеїв, але і студенти з дипломом бакалавра, адже тут можна опанувати й магістерські програми та отримати післядипломну освіту.

Сілезький Університет у Катовіцах має 8 факультетів, у тому числі Гуманітарний, Природничий, Суспільних наук, Точних і Технічних наук, Права та Адміністрації, Теологічний, Мистецтва та Наук про освіту. Також виш має власну Кіношколу імені Кшиштофа Кісловського. Кожне відділення ділиться на кілька спеціальностей, наприклад, біофізики, політології, соціології, історії, англійської, німецької, французької та російської філології, геофізики, режисури, яких налічується понад 200.

Варто зазначити, що деякі факультети розташовані не в Катовіце, а в Сосновці (філологічний), Хожуві (Школа менеджменту) та Цешині (образотворче мистецтво та етнологія). Інфраструктура кожного відділення — це комфортабельні корпуси з обладнаними необхідною технікою аудиторіями, завдяки чому викладачі можуть ілюструвати теоретичний матеріал або відпрацьовувати зі студентами практичні навички.

Пропозиції для іноземців, безкоштовне навчання у Сілезькому Державному Університеті

Щороку заклад виділяє близько 100-200 безоплатних місць саме для іноземців для навчання польською мовою. Вступ на ці місця відбувається на основі конкурсу серед усіх кандидатів-іноземців, а вирішальну роль у боротьбі відіграють бали атестату про повну середню освіту. Крім цього, абітурієнт повинен підтвердити рівень знання польської мови (тест від університету). Право на безоплатне навчання мають і власники Карти Поляка, які вступають до вишу на рівні з поляками.

Вартість навчання в Сілезькому Університеті в Катовіцах становить близько 1000-1500 євро за рік, але може відрізнятися залежно від спеціальності та навчальної програми та мови навчання, адже вуз пропонує ще і програми англійською мовою.

Університет пропонує власні гуртожитки, які розміщені в Катовіце (3 корпуси), Соснівці (4 корпуси) та Цешині (3 гуртожитки). До вибору студентів є кімнати на 2-х та одномісні варіанти, які відрізняються ціною. Наприклад, у Катовіце вартість проживання знаходиться у діапазоні від 450 до 650 злотих на місяць, а у Сосновці становить 480-650 злотих на місяць.

Чим зайнятись у вільний час?

Студентське життя ВНЗ — це не лише наука та навчання, але й дозвілля, яке характеризується великою кількістю гуртків за інтересами, спортивними секціями та можливістю більше дізнатися про Польщу на курсах польської мови й культури. Також студенти можуть працювати в університетських ЗМІ, а саме на радіостанції, у газеті, на Інтернет-телебаченні чи в журналі.

А для тих, хто хоче подорожувати доступні програми обміну та понад 1000 домовленостей з іноземними університетами, у тому числі Erasmus+ та Framework Programs, що дають змогу потрапити до 36 країн світу.

Щоби забезпечити актуальні навчальні програми ВНЗ активно співпрацює з бізнесом, а тому студенти можуть проходити стажування у великих компаніях, наприклад, INB Polska або Comarch, де отримують реальний досвід роботи та відпрацьовують практичні навички. До того ж, студенти можуть брати участь у наукових дослідженнях у сферах охорони здоров'я, кліматичних змін та нанотехнологій, які проводяться на базі університету.

Що ми робимо для вступу?

Ми агентство StudyHelp — офіційний представник університету в Україні. Вже більше 8 років допомагаємо абітурієнтам з України вступати у школи та університети Польщі. Допомагаємо із вибором університету, програми навчання, вивченням мови, готуємо та перекладаємо всі документи, які необхідні для вступу, консультуємо по кожному кроку вступної кампанії, допомагаємо із відкриттям візи та бронюванням житла. З нами вступ проходить легко та без зайвого хвилювання. Ми турботливо ставимось до наших клієнтів. Більше про те, що ми робимо можна прочитати тут.

Фото Сілезького Університету

Відео про Державний Університет в Катовіце

Інші великі державні університети Польщі, які ми рекомендуємо

Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk