Університети та ВНЗ Щецина

Кращі ВНЗ Щецина

Щецин — Париж над Одрою

Лого Щецина — агенція StudyHelp
Щецин — столиця Західнопоморського Воєводстава Польщі. Сьоме за величиною місто країни, розташоване на берегах ріки Одра. Від східних кордонів Німеччини Щецин відділяють всього 8 км, саме тому тут надзвичайно помітний вплив країни-сусідки в культурі, традиціях та архітектурі. У Щецині знаходиться найбільший порт країни, хоч місто і не має прямого виходу до моря. Суднобудівництво, нафтохімічна промисловість, торгівля, логістика — галузі, які активно розвиваються у Західнопоморському Воєводстві, тож університети Щецина пропонують навчальні програми, орієнтовані на актуальні запити ринку праці.

Короткий гайд по найкращих університетах Щецина

Університети Щецина вважаються чільними вишами регіону. На вибір абітурієнти мають надзвичайно широку пропозицію напрямків навчання: морська справа, технічні, класичні і, навіть, медичні.

Морська Академія в Щецині вже понад 70 років є польським флагманом навчання морській справі. Виш готує кваліфікованих фахівців флоту за напрямками: навігація, механіка, логістика, геодезія, ІТ, тощо. Університет робить акцент на практиці в навчанні, тому від початку занять студенти мають контакт з морем. Понад те, лабораторії Академії обладнані найсучаснішими симуляторами та устаткуванням. Диплом Щецинської Морської Академії цінується не лише в Польщі, а й багатьох інших країнах світу, тож виш щороку приваблює все більше іноземних абітурієнтів.

Західнопоморський Технологічний Університет (ZUT) має два основні напрямки навчання — технічний та природничий. Значна кількість спеціальностей університету пов’язані з морською справою, зокрема: океанотехніка, будова яхт, іхтіологія та аквакультура, тощо. Поряд з тим, ZUT пропонує багато професій, які відповідають найсучаснішим запитам ринку праці, наприклад: нанотехнології, відновлювана енергетика, інженерія продукції в промисловості 4.0, прикладна мікробіологія та інші. За оцінкою авторитетного освітнього видання Perspektywy у 2021 році ZUT очолив рейтинг польських вишів за інноваційністю навчальних програм.

Щецинський Державний Університет — найбільший класичний виш міста. Тут навчається близько 11 тис студентів. Університет пропонує до вибору 78 напрямків навчання денної та заочної форми у різних галузях: економічні, гуманітарні, суспільні, точні науки, тощо. Щецинський Університет активно залучає інвестиції у свої наукові та інфраструктурні проекти. Також, навчальний заклад налагоджує міцну співпрацю з університетами в Польщі та за кордоном, тож студенти вишу беруть участь у різних обмінних програмах.

Поморський Медичний Університет (PUM) — найпрестижніший медичний виш Західнопоморського регіону. Університет має 3 факультети: медицини і стоматології, наук про здоров’я та факультет фармації, медичної біотехнології і лабораторної медицини. Абітурієнти можуть обрати з-поміж 18 напрямків навчання. Стоматологію, лікарську та сестринську справи в університеті викладають польською та англійською мовами, тож серед абітурієнтів вишу багато іноземців. PUM має хорошу дидактичну базу, власну університетську стоматологічну клініку та Центр медичної симуляції.

Скільки коштує жити та вчитись в Щецині?

Власники Карти Поляка в державних університетах можуть навчатися безкоштовно. Проте, навіть у випадку навчання за контрактною формою, університети Щецина мають дуже привабливу цінову політику. Середня вартість навчання — 1000 євро на рік, та цінник може бути меншим. Так, наприклад, популярна англійська філологія в Щецинському Університеті вартує близько 900 євро, а інформатику або автомобілебудування можна вивчати в Західнопоморському Технологічному Університеті всього за 1000 євро на рік.

Щецин має досить комфортні умови для проживання студентів. Державні університети надають кімнати у власних гуртожитках. Вартість проживання за місяць становить в середньому 400-500 злотих.

Попри відносно більшу географічну віддаленість від України, в порівнянні з іншими польськими містами, дістатись до Щецина не складно. Окрім налагодженої автобусної логістики, аеропорт Щецина має сполучення зі Львовом. Також, авіамаршрути зручно прокладати через Гданська або ж Вроцлав.

Які можливості представляє Щецин для студентства?

Певно, основною перевагою міста є його географічна близькість до Німеччини. Дистанція від Щецина до Берліна становить приблизно 150 км, тож до німецької столиці дістатись навіть простіше, аніж до Варшави. Завдяки такому сусідству, студенти не лише відкривають для себе нові туристичні маршрути Німеччиною, а й часто їдуть сюди задля участі в обмінних програмах або ж практиках.
Досить часто студенти обирають Щецин ще й тому, що наразі виші міста для себе відкрила лише невелика кількість іноземних студентів. Таким чином, розпочинаючи навчання тут, можна поринути в атмосферу справжнього польського вишу, швидше опанувати мову, завести цікаві знайомства.

На користь Щецина говорить й те, що місто дуже комфортне для проживання. Воно швидко розвивається, має якісну інфраструктуру та хорошу міську транспортну систему. У студентів є багато варіантів для додаткового підробітку. Особливої привабливості Щецину додають його незабутні пейзажі урбаністичних берегів Одри й неймовірна готична архітектура.

Найпопулярніші питання про навчання та проживання в Щецині

Щецин — привабливе місто для майбутніх студентів з точки зору цінової політики. Вартість навчання тут в двох найпопулярніших університетах міста — Західнопоморському Технологічному та Щецинському Державному не перевищує 1000 євро на рік.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk