Англійська філологія в Польщі

Англійська філологія — напрямок для поціновувачів мови

Англійська філологія приваблює багатьох абітурієнтів. І не дивно, адже сучасний світ неможливо уявити без англійської мови, яка об’єднує держави й нації є міжнародною мовою, саме тому чимало університетів у Польщі пропонують програми бакалаврату і магістратури з англійської філології. 

Основні спеціальності, які пропонуються на напрямку англійська філологія

В більшості випадків спеціальність навчання обирається після першого року, який є загальним для всіх студентів. Нижче 4 основних спеціальності, які пропонують більшість університетів:
Англійська мова з другою іноземною — найчастіше пропонуються: німецька, французька, російська, іспанська, італійська. Рідше китайська, шведська. Разом із основною мовою студенти вивчають на розширеному рівні і другу.
Педагогічна спеціальність — в програму навчання цієї спеціальності інтегрований блок педагогічних предметів, наприклад, методики та технології навчання англійської мови, теоретичні основи навчального процесу та функціонування шкіл і подібні.
Перекладацька спеціальність — студенти вивчають усний та письмовий переклад із англійської мови на польську та навпаки, теоретичні та практичні методики перекладацької справи.
Англійська мова в бізнесі — студенти вивчають спеціалізовану бізнес-термінологію, яка використовується у таких сферах бізнесу, як: право, фінанси, управління, економіка.

Що чекає на студентів англійської філології в Польщі: структура навчального процесу та основні предмети?!

Навчальна програма з англійської філології дає студентам комплексну лінгвістичну, літературну та культурну освіту.

Перш за все, студенти повинні навчитись вільно говорити англійською мовою. Тому першу частину навчального процесу складає група мовних предметів. Щоб вільно розмовляти, філологи вивчають граматику — як сучасну, так й історичну. Також студенти відвідують багато семінарських занять, де в основному розмовляють.

Щоб зрозуміти, як функціонує сучасна мова, філологи вивчають староанглійську мову. Цей предмет дає знання з історії мови й допомагає зрозуміти трансформації, що відбувалися в ній протягом років.

Друга важлива частина навчальної програми — літературна і культурна освіта. Студенти вивчають англосаксонську літературу, її історію і найвідоміших авторів. Культура та історія мистецтва також займають значну частину серед предметів напрямку. Тому абітурієнти повинні готуватись до багатьох ночей, проведених за читанням англомовних романів та ознайомленням з культурними та історичними процесами.

Випускники не лише вільно спілкуються англійською мовою, вони підковані знаннями, які можуть використовувати у різних професійних сферах. У процесі вивчення англійської філології студенти отримують навички з пошуку інформації у різних джерелах, вчаться аналізувати інформацію, писати тексти високого рівня складності і працювати в команді. А ці вміння розвивають гнучкість, креативність і критичне мислення.

Вивчення англійської філології в Польщі триває 5 років і поділяється на 2 етапи:

 • Бакалавр
  Навчання першого ступеня — 3 роки. У кінці цього етапу студенти отримують диплом бакалавра. Студенти-бакалаври опановують такі предмети: англомовна культура та література, ділова англійська мова, викладання англійської філології, спілкування в ЗМІ, міжнародний бізнес, редагування, переклад, практичне навчання англійської мови. Особливістю є те, що спеціалізовані предмети ведуть англійською мовою, а загальні польською. Також студенти мають вибір додаткової мови для навчання. Наприклад, іспанської, німецької або шведської, французької, російської мови, інколи китайської мови
  1
 • Магістр
  Навчання другого ступеня — 2 роки. Тут студенти розширюють свої знання з першого циклу навчання і здобувають диплом магістра. На магістратурі студенти вивчають: мову дипломатії та міжнародних інституцій, спілкування в бізнесі та адміністрації, міжкультурне спілкування в бізнесі та рекламі, ділове спілкування, перекладацьку освіту, викладання, культурологію та літературознавство, Кельтську спеціальність, театр і драму англійською мовою, волонтерську діяльність. Окрім англійської, магістри можуть вивчати арабську, китайську, японську, корейську та німецьку мови.
  2

Університети, де вивчається англійська філологія та які рекомендує StudyHelp

ПОКАЗАТИ ЩЕ

Умови вступу

Вимоги до вступу можуть відрізнятись залежно від університету, тому завжди необхідно перевіряти їх на веб-сайті університету, який цікавить.

Англійська філологія має здебільшого двомовне навчання, тому для вступу потрібно знати польську та англійську мови. Підтвердити свої знання можна двома способами. Перший — надати сертифікат про володіння польською мовою і міжнародний сертифікат про володіння англійською мовою (наприклад, Академія Моджевського в Кракові). Другий спосіб — пройти співбесіду з представниками університету (наприклад, Лодзький Університет або Ягеллонський Університет у Кракові).

Важливо мати хороші бали зі школи, адже на це також звертають увагу. При вступі найчастіше вимагають здавати філософію, географію, історію, англійську мову, іноземну мову, польську мову, латинську мову, античну культуру, суспільствознавство.

Якщо абітурієнти брали участь в олімпіадах з англійської мови, вони можуть отримати додаткові бали. Останнім важливим елементом при вступі на англійську філологію є своєчасне подання документів. Найчастіше потрібно надати скани посвідчення особи, атестат середньої школи та фотографії посвідчення особи.

Ким працюють та які компетенції мають випускники?!

У підсумку випускник повинен:

 • знати англійську мову на рівні С1-С2;
 • ефективно використовувати англійську мову в професійній сфері;
 • редагувати тексти англійською мовою;
 • граматично, фонетично та морфологічно аналізувати тексти англійською мовою;
 • знати англомовну літературу та її історію;
 • знати культуру англомовних країн.

Англійські філологи використовують мову в різних професійних сферах. Вони самостійно створюють тексти високого рівня складності, читають англомовну літературу в оригіналі та перекладають її.

Випускники англійської філології можуть працювати перекладачами в офісах, організаціях та редакціях. Також вони можуть займатися редагуванням англомовних текстів.

Англійські філологи мають достатньо знань і навичок, щоб викладати іноземні мови в державних або приватних навчальних закладах. Крім цього, вони можуть працювати в установах, які пропагують англосаксонську культуру.

Найпопулярніші запитання щодо вивчення англійської філології в університетах Польщі

Вартість залежить від університету, проте можна знайти програми, починаючи, від 1000 євро на рік. Середня ж вартість навчання на напрямку складає 1300-1800 євро на рік.
Попри те, що англійська філологія вважається класичним напрямком навчання, впродовж років вона не втрачає своєї актуальності та користується шаленою популярністю серед абітурієнтів. Цей напрям підійде тим, хто не боїться складних навчальних програм, підручників і безсонних ночей, проте хоче здобути фах, який дасть змогу реалізації чи не у кожній сфері сучасного життя. Понад те, випускники, які здобули освіту в хорошому польському виші, мають широкі кар’єрні перспективи в різних країнах Європи та світу загалом.

Автор

Founder & CEO у StudyHelp
Maксим є засновником нашої компанії та одним з кращих фахівців України та СНД, які спеціалізуються на освіті в Польщі. На ринку освітніх послуг працює більше 8 років, за цей час допоміг зі вступом до польських технікумів та університетів більше ніж 1500 клієнтам.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk