Вступ до технікумів та університетів Польщі 2024

Вступ в технікуми та університети Польщі у 2024 році

Війна в Україні внесла свої корективи не тільки у повсякденне життя, а і у процес вступу до польських шкіл та університетів. Ми вже провели декілька вступних кампаній в умовах пандемії та війни, тому в даному блозі хотіли б розповісти про основні нюанси, які чекають абітурієнтів, які запланували вступ до Польщі на осінь 2024 року.

Чи будуть польські навчальні заклади проводити набір українських абітурієнтів і як буде проходити цей процес?

Так, набір проводити будуть, незважаючи на війну, процес вступу буде скоригований відповідно до розвитку ситуації. У переважній більшості, польські університети минулоріч приймали документи від іноземців в онлайн-форматі. Комплект документів мав бути підготовлений відповідно до потреб конкретного навчального закладу та вчасно поданий. Більше про те, які документи потрібно подати до польського навчального закладу у нашому блозі.

Чи передбачені якісь знижки чи пільги для українців з огляду на війну?

Так, особи, які перетнули кордон України та Польщі після 24.02.2022 р. і отримали в Польщі тимчасовий захист (pesel UKR) могли претендувати на безкоштовне навчання в державних університетах Польщі протягом дії закону про часову охорону. Всі наші клієнти, які мали тимчасовий захист і вступали в державні університети Польщі вчаться безкоштовно. Також такі студенти могли претендувати і на соціальну стипендію.

Чи буде доступна така можливість для абітурієнтів 2024 року наразі невідомо і залежить від польського законодавства, а саме чи продовжить Польща дію закону про тимчасову охорону українських біженців.

Що стосується приватних університетів, то особливих змін поки не передбачається, навчання там оплачується в повному обсязі.

З чого почати процедуру вступу до польського навчального закладу, як це відбувається?

Рекомендація номер один — це проконсультуватись зі спеціалістами. Можете написати нам в один із зручних месенджерів (кнопка в лівому нижньому куті Вашого екрану) або ж зателефонувати. Ми розповімо Вам про основні витрати, університети в які варто та які не варто вступати, де живуть діти і як відбувається вступний процес.

Рекомендація номер два — вивчення мови навчання (польська або англійська). Дуже важливий момент, оскільки чим кращий навчальний заклад Ви оберете для вступу, тим вищий рівень мови потрібен, і з великою ймовірністю рівень мови будуть перевіряти.

Рекомендація номер три — визначитись із навчальним закладом чи закладами (так, існує можливість вступати в декілька закладів) і точково готуватись до вступу (оцінки в свідоцтві, ЗНО/НМТ, вступні інтерв’ю).

Як обрати навчальний заклад?

У випадку середньої освіти ми працюємо із обмеженою кількістю технікумів, тому Ви можете обрати з переліку ліцеїв та технікумів Польщі на нашому сайті. Зауважуємо, що кількість місць в кожен з цих технікумів є чітко лімітованою, через невелику кількість місць в класах та інтернаті для іноземців.

Якщо ж ми говоримо про вищу освіту в Польщі, тобто вступу на бакалаврат або магістратуру, то ми можемо допомогти зі вступом в будь який польський університет. Перелік університетів Польщі Ви можете знайти тут. Також рекомендуємо прочитати наш блог про те, як обрати університет Польщі.

Як зараз відбувається навчання в Польщі?

Більшість занять проходять в стаціонарному режимі та змішаному, так званому гібридному, де частина занять проходить оффлайн в корпусах університетів, частина онлайн. Польські навчальні заклади достатньо швидко адаптувались до нових реалій. Кожен університет має свої навчальні платформи, які використовує при навчанні. Наприклад, Університет Адама Міцкевича і Лодзький Університет використовує онлайн-сервіси Microsoft (фото нижче). Університет Вінцента Поля в Любліні сервіс EduPortal.

Коли розпочинається набір учнів/студентів і до коли триватиме?

Набір клієнтів на новий навчальний рік (вересень 2024 року, у випадку учнів і жовтень 2024 року — студентів) ми розпочали із жовтня 2023 року. У випадку середньої освіти укласти договір зі StudyHelp можна приблизно до кінця квітня або до вичерпання вільних місць (набираємо тільки 30 учнів). У випадку студентів вступ у державні університети триватиме до кінця червня 2024 року, а у випадку приватних — до кінця серпня 2024 року.

Які документи необхідні для вступу до Польщі у 2024 році?

Основні документи це закордонний паспорт студента, документ про освіту (свідоцтво про закінчення 9 класу/свідоцтво про закінчення 11 класу/диплом бакалавра; сертифікат ЗНО/НМТ і додаток до нього), медичні документи, фото тощо. З детальнішим переліком документів для вступу можна ознайомитись тут.

Чи потрібно здавати НМТ для вступу в університети Польщі?

Так, незважаючи на те, що мережа інтернет рясніє оголошеннями «вступ в Польщу без НМТ», StudyHelp, рекомендує всім складати Національний Мультипредметний Тест. Деякі польські університети не приймають абітурієнтів із України без наявного сертифікату про складання НМТ.

Який рівень польської чи англійської мови потрібен для вступу і як це перевіряється?

Рівень польської повинен бути мінімум В1, а рівень англійської мінімум В2. Підтвердження рівня мови — річ індивідуальна і залежить від навчального закладу. Десь визнається сертифікат українських мовних шкіл, десь потрібно здати вступний іспит, а десь пройти кваліфікаційне інтерв’ю для вступу.

Рівень англійської має бути підтверджений міжнародним сертифікатом або внутрішнім тестом університету, куди Ви плануєте вступ.

Якщо я не знаю польської мови і хочу вступити до польського університету?

Більшість напрямків навчання в університетах Польщі проводяться польською та англійською мовами. Проте, з огляду на війну в Україні багато польських університетів впроваджують в свою освітню пропозицію напрямки навчання українською мовою або напрямки, де можна вступати з нульовим або початковим рівнем володіння польської мови.

Про такі програми вже оголосили: Ягеллонський Університет у Кракові, Краківська Політехніка, Лодзький Університет, Опольський Університет та інші.

Більше про навчання в Польщі без знання польської мови читайте у нашому блозі.

Ще одним варіантом буде річний підготовчий курс з польської мови, де Ви протягом року можете вчити польську мову зі спеціалізованою термінологією. Більше про це тут.

Планували вступ на англомовну програму, але через війну міжнародні іспити не проводяться в Україні, чи зможемо ми вступити?

Так, більшість польських університетів проводять свої внутрішні екзамени на перевірку рівня англійської мови. Також є ряд міжнародних онлайн-іспитів, які можна здати і отримати сертифікат в електронному форматі.

Більше про підтвердження рівня англійської мови для вступу без міжнародного сертифікату читайте у нашому блозі.

Якщо я не дуже знаю польську мову і маю середню або нижче середньої успішність в школі, чи можу я вступити?

Так, Ви зможете вступити. Напишіть нам або зателефонуйте для консультації. Ми запропонуємо Вам багато хороших варіантів.

А як поїхати на навчання, коли кордони закриті?

Кордон України закритий не для всіх студентів. Студенти чоловічої статі до 18 років можуть безпроблемно виїжджати на навчання. Студенти чоловічою статі віком 18-60 років, на жаль, не можуть виїхати із України в період війни. У випадку студенток жодних вікових обмежень немає.

Як зараз отримати візу, у країні війна і Консульства не працюють?

На даний час невідомо, як Польща вирішить питання із легалізацією учнів та студентів у 2024 році. В минулому році працювало тільки Львівське Консульство Республіки Польща, де можна було отримати студентську візу. Більшість наших клієнтів їхали на навчання в рамках безвізового руху. Після перетину кордону виробляли pesel UKR (тимчасовий захист), після цього встановлювали додаток mObywatel, куди вже був доданий електронний документ ДіяПЛ (оцифрований pesel UKR). По даному документу в Польщі можна перебувати легально, тому необхідності у студентській візі не було.

Автор блогу

Founder & CEO у StudyHelp
Maксим є засновником нашої компанії та одним з кращих фахівців України та СНД, які спеціалізуються на освіті в Польщі. На ринку освітніх послуг працює більше 9 років, за цей час допоміг зі вступом до польських технікумів та університетів більше ніж 1500 клієнтам.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk