Комп'ютерна графіка в університетах Польщі

Комп'ютерна графіка або як перенести Ваші фантазії у цифрову реальність

Графіка — це творча професія, яка вже багато років користується популярністю в університетах і на ринку праці. Навчання на комп'ютерній графіці має творчий характер. Що це означає на практиці? Спеціальність створена не для всіх, а тільки для тих, хто має широкі художні здібності, які є підставою для всіх, хто хоче розпочати навчання на комп'ютерній графіці.

Графіка виконує не лише естетичну функцію, а й стає частиною повсякденного життя. ЗМІ, реклама та всі сфери бізнесу зараз не можуть обійтись без професійного спеціаліста в області графіки. В даному блозі ми детальніше розглянемо те, як вивчається графіка в університетах Польщі.

Спеціальності напрямку комп'ютерна графіка

Сьогодні навчання на комп'ютерній графіці в Польщі користується популярністю через хороші перспективи працевлаштування в майбутньому. У польських університетах пропонують такі спеціальності:
Графічний дизайн. Спеціаліст цієї сфери розробляє унікальні логотипи і шрифти. Також графічний дизайнер створює макети для книг, журналів та реклами.
Естетична косметологія. Спеціалісти цієї галузі доглядають за шкірою обличчя: роблять масажі, пілінги, депіляцію та маски, а також працюють з чорними цятками та вуграми. Головне завдання — зробити Ваше обличчя естетично привабливим.
Косметологія та візаж. Тут обов’язки такі ж, як у естетичного косметолога. Але до цього додаються макіяж, нарощування вій та робота з декоративною косметикою.
Хірургічна косметологія. Косметолог-хірург усуває деформації шкіри хірургічним шляхом: робить пластичні операції, видаляє підшкірний жир та інші не складні операційні втручання.

Навчальний процес та основні предмети

Косметологія — це не лише про гарний колір обличчя та шкіри. Це наука, яка вивчає догляд за шкірою, профілактику шкірних захворювань та уповільнення процесу старіння.

Навчання на косметології пов’язане насамперед із медициною. Студенти спеціальності повинні досконало розуміти питання, пов’язані з анатомією та фізіологією людини. Серед предметів у навчальних програмах із косметології біологія, хімія, біофізика, косметична хімія, дерматологія. Далі студенти дізнаються про основні галузі косметології — оздоровлення шкіри та догляд за нею, виробництво рецептурної косметики.

Університети приділяють особливу увагу вивченню дерматології, естетичної медицини та алергології. Майбутні косметологи мають багато практичних занять, під час яких навчаються працювати з сучасним обладнанням і проводити різні лікувальні та корекційні процедури.

Навчання на косметології складається з двох етапів:

 • Бакалавр
  Навчання першого циклу, яке триває 3 роки. Завершивши цей етап, студенти отримують диплом бакалавра. Під час навчання майбутні фахівці опановують медичну косметологію, дерматологічну косметологію, естетичну косметологію, антивікову косметологію, біологічну регенерацію та оздоровлення шкіри, подологію, перманентний макіяж, навички оздоровчих спа-процедур, технологію виготовлення косметики, макіяж.
  1
 • Магістр
  Навчання другого циклу, яке триває 2 роки. У кінці цього етапу студент отримує диплом магістра. На магістратурі студенти косметології вивчають біоестетичну косметологію, клінічну косметологію, прикладну косметологію, перманентний макіяж, маркетинг та менеджмент в косметології, менеджмент оздоровчих спа-центрів, оздоровчу ортопедію, дизайн косметичної продукції, трихологію, макіяж та приділяють багато часу роботі над дипломним проектом.
  2

Університети, які рекомендує StudyHelp

Умови вступу

Вимоги до вступу на "Косметологію" залежать від обраного університету. Проте є декілька загальних тенденцій, які прослідковується незалежно від обраного кандидатом ВНЗ.

Перше, і найважливіше — рівень польської мови. Він повинен бути мінімум В1. Перевірка залежить від обраного ВНЗ. Десь це просто сертифікат StudyHelp (Академія Моджевського в Кракові), в деяких випадках потрібно пройти інтерв'ю з представником університету (Університет Вінцента Поля в Любліні).

Якщо ж Ви обрали навчання англійською мовою на косметології в Польщі, то рівень англійської мови потрібно підтвердити міжнародним сертифікатом, типу IELTS, TOEFL, FCE.

Велике значення мають і оцінки в свідоцтві про закінчення повної загальної середньої освіти. Особливо важливо мати хорошу успішність із біології та хімії, оскільки програма навчання на косметології дуже сильно опирається на шкільну базу із цих предметів.

Крім сертифікатів про які йшла мова вище по тексту, від кандидатів на Косметологію вимагають свідоцтво про повну загальну середню освіту та медичну довідку зразка ВНЗ, куди вступає кандидат. Інколи також вимагають і довідку про санітарно-епідеміологічний огляд. Деякі університети додатково вимагають пройти медичне обстеження у польського лікаря (lekarz medycyny pracy).

https://www.google.com/search?q=polsko+japonska+akademia+gdansk+sale&tbm=isch&ved=2ahUKEwiBw_3_2_T0AhVD4BoKHRc5AYYQ2-cCegQIABAA&oq=polsko+japonska+akademia+gdansk+sale&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECAAQEzoECAAQHlCMBlj1F2CwGmgEcAB4AIABmQGIAfkHkgEDOC4ymAEAoAEBqgELZ3dzLXdpei1pbWfAAQE&sclient=img&ei=D7HBYcH_MMPAa5fyhLAI&bih=664&biw=1536#imgrc=fGFbrjFDIJQ3GM

Ким працюють та які компетенції мають випускники спеціальності "Косметологія"?!

Випускники косметології вміють:

 • доглядати, оздоровлювати та проводити косметичні процедури для шкіри обличчя;
 • користуватись сучасним косметологічним обладнанням;
 • діагностувати шкірні захворювання;
 • співпрацювати з дерматологами;
 • описувати властивості хімічних елементів.

Випускники спеціальності «Косметологія» добре знають анатомію та основи загальної медицини, а також володіють англійською мовою на рівні В2.

Косметологи проводять діагностику проблем шкіри, вибирають терапію, яка відповідає потребам клієнта. Вони виготовляють косметичні засоби за рецептом із урахуванням індивідуальних особливостей клієнтів. Навички косметологів роблять їх готовими до проведення косметичних та естетичних процедур різного ступеня складності.

Випускники спеціальності «Косметологія» можуть працювати у салонах краси, оздоровчих центрах, спа-центрах, дослідницьких центрах із застосування косметичних продуктів, дерматологічних кабінетах, мережах розповсюдження косметики та в компаніях, які виробляють косметику. Випускники косметології можуть почати наукову діяльність у сфері естетичної медицини та публікувати свої дослідження в наукових виданнях. Також освіта косметолога дає достатньо знань, щоб організувати власну діяльність у сфері здоров’я та краси.

Найпопулярніші запитання щодо вивчення косметології в університетах Польщі

Вартість залежить від університету, проте можна знайти програми, починаючи, від 1000 євро на рік. Середня ж вартість навчання на напрямку складає 1300-1800 євро на рік.
Якщо Ви справді прагнете стати фахівцем у сфері краси та естетики, університети Польщі – це дуже хороший варіант для професійного старту. Навчальні програми вишів побудовані таким чином, аби студент отримав не лише ґрунтовні теоретичні знання, а й достатню кількість реальної практики. Останньому сприяє й хороша матеріально-дидактична база польських університетів, адже практичні заняття проводяться в кабінетах з необхідним сучасним обладнанням.

Абітурієнтам, які планують обрати для себе цю спеціальність, радимо звернути увагу на те, що косметологія – це напрям, котрий безпосередньо пов’язаний з медициною, тож будьте готові до великої кількості біології та хімії у навчальних планах. Проте, якщо Ви чудово усвідомлюєте, що косметологія, це не лише про макіяж та спа-процедури, а перш за все, про здоров’я – Вам 100% сюди! Ще +1 до фахівців, котрі красою рятують світ!

Автор

Founder & CEO у StudyHelp
Maксим є засновником нашої компанії та одним з кращих фахівців України та СНД, які спеціалізуються на освіті в Польщі. На ринку освітніх послуг працює більше 8 років, за цей час допоміг зі вступом до польських технікумів та університетів більше ніж 1500 клієнтам.
Контакти
Підпишись на розсилку
© 2024 StudyHelp
Website Development:by Maksym Korotchuk